Konkursy

Na tej podstronie znajdziecie wszystkie prace konkursowe, które brały udział w organizowanych przez nasz katalog konkursach.

24.10 - 23.11.2014 


Wyniki:

Opowiadanie nr. 1 = 8 głosów + 22p + 23p +16p = 69p
Opowiadanie nr. 2 =  9 głosów + 32p + 29p + 29p = 99p
 Opowiadanie nr. 3 = 9 głosów + 12p + 22p + 29p = 72p
 Opowiadanie nr. 4 = 9 głosów + 30p + 17p + 26p = 82p
Nessa z opowiadaniem nr 2 - I miejsce
Vik. A. z opowiadaniem nr 4 - II miejsce
CM Pattzy z opowiadaniem nr 3 - III miejsce

#Aleksandre z opowiadaniem nr 1 - IV miejsce

 13.01 - 13.03.2015

Happy Valentine's Day   

Miłość to coś więcej niż przywiązanie   

(Nie)zwykły dzień...   

Tradycja Sióstr Sinclair   

Valentino Dies admiratio.

Opinie ஐ ραuℓιиєєє ஐ

Moje skromne opinie:

~Happy Valentine's Day - Autorka ma w miarę niezły styl (no i lubię czas teraźniejszy ;), historia niby zapowiada się nieźle, ale... można się nieźle pogubić. Początek ok, ale później wszystko jest bardzo zagmatwane. Nie wiadomo zbyt wielu rzeczy, co mnie trochę zdziwiło i... zdezorientowało. Brak logicznego (jak dla mnie) zakończenia.
~Miłość to coś więcej niż przywiązanie - ŚWIETNE! Aż chciałoby się dowiedzieć więcej o wszystkich bohaterach. Nie za bardzo wprawdzie polubiłam Nicolasa z tych retrospekcji... Może dlatego, że nie przepadam za gotowaniem (taka osobista awersja...) XD Albo dlatego, że było tych retrospekcji z Nicolasem odrobinę za mało?
Opowiadanie krótkie, zwięzłe, na temat. Tragiczne, ale dobre zakończenie. Bardzo spodobała mi się ta historia.

~Tradycja sióstr Sinclair - BOSKIE. Cichutko zdradzę, że mam cichą nadzieję, iż to opko wygra. Diabelnie oryginalny pomysł. Zazdroszczę wyobraźni autorce. Dość długie opowiadanie, od którego ciężko się oderwać! Akcja wartka, trudne do przewidzenia zwroty akcji. Wszystkie siostry i bohaterowie (oprócz Brain, która jakoś mi się nie spodobała, lecz ja zawsze mam jakieś ,,ale'') mają ciekawe charaktery. No, oprócz Jerry'ego, który był trochę... mdły? I miał podobne zainteresowania do moich, co jest dość niepokojące, hahahah XD Było padło zabawnych żartów (naprawdę się pośmiałam ^^). Och, no i też chciałabym mieć taką wróżkę, która by mi obczajała pewnych ludzi (¬‿¬)... Rany, jakie to by było fajne... ;3

~Valentino dies admiratio - Ciekawe opowiadanie. Zauważyłam parę drobnych błędów (np ,,blond włosa niewiasta'' która przemieniła się w posiadaczkę ,,czarnych włosów do pasa' ' ;D ) ale ogólnie fajne opko.Tradycja krwawych łowów w Walentynki - ciekawy pomysł :P Momentami troszeczkę za mało dopowiedzianych emocji bohaterów (Gasz, jak ja się tragicznie wyrażam...) Takie moje odczucie. 
Po pewnych komplikcjach konkurs został zakończony. Wyniki znajdują się tutaj

Wygrała praca Eve Lovsed pt. "Miłość to coś więcej niż przywiązanie"


"Wampirza czy człowiecza zbrodnia?" 
05.05 - 29.06.2015


My happiness built on the misfortunes of others
Opinie:
Krew Manhattanu
 • Najlepszy! Tyle się dzieje! Aż chciałabym przeczytać ciąg dalszy tej twórczości!
Nasza wspólna zbrodnia
 • Moje ulubione <3
 • Mega słodkie. Szczególnie ten moment, w którym Axette zamienia się w żywe tornado. Bohaterowie mają też śliczne imiona <3
 •  Ciekawe, ciekawe 

Znajdź mnie, R
 • Trochę przydługie i nudnawe choć może być 
My happiness built on the misfortunes of others
------

Wyniki:

I miejsce: #Aleksandre - Krew Manhattanu
II miejsce: Kitty - Nasza wspólna zbrodnia
III miejsce: Charlie Eileen - Znajdź mnie, R
IV miejsce: Angelika Angela -  My happiness built on the misfortunes of others


15.07- 02.09.2015

Wampir

Opinie:

Czerwony hotel
 • Seks, seks i przekleństwa. Nic nieznaczące dialogi, które wnoszą... No właśnie, nic. Być może to moja zasługa, bo czytałam zdecydowanie zbyt wiele dobrych książek i opowiadań, więc teraz trudno mnie zadowolić, ale w tej historii naprawdę nie widzę niczego wartościowego! Przy ostatniej scenie czytelnik zaczyna pytać sam z siebie "Za jakie grzechy?!". Ogólnie autorka się nie popisała, bo czegoś tak pustego pod względem emocjonalnym od dawna nie widziałam.
 • Na początku opowiadanie zapowiadało się nawet interesująco - wątek tajemniczego hotelu i krążącego wokół niego legend z pewnością zaintrygował niejedną osób. Opisów było może I nawet nawet, jednak w tym wypadku im więcej się przeczytało, tym wrażenie niestety malało pod koniec opowiadania, przynajmniej u mnie. Nie lubię, kiedy w o opowiadaniu pojawiają się sceny rodem z jakiś filmów pornograficznych - a ta scena niewątpliwie przypominała mi taką jedną. No I dużo przekleństw, a tego w opowiadaniach nie lubię – kiedy są w takiej liczbie

Interlunium
 • To opowiadanie przypadło mi do gustu najbardziej spośród wszystkich nadesłanych. Uwielbiam opisy, duże ilości opisów, których tutaj jest pod dostatkiem. Może i troszkę za mało dialogów i dużo znaków zapytania dotyczących bohaterów i ich historii, ale i sam tytuł opowiadania, który daje wiele do myślenia. Dlaczego akurat nów ? Odnoszę wrażenie, że to niekoniecznie dlatego, że spotkanie Elizabeth z Thurstenem (nie wiem, czy to tak się jego imię pisze, jeśli zrobiłam jakiś błąd, to przepraszam) miało miejsce podczas nowiu, ale może jest związane z historią tajemniczego nieznajomego. Aż jestem ciekawa, dlaczego autor/ka nadał/a opowiadaniu taki, a nie inny tytuł. Może nam to wyjaśni? ;) No i nie ukrywam, że z chęcią przeczytałabym dalszą część tego opowiadania, jeśli byłoby to możliwe. Ogólnie gratuluję wspaniałego pomysłu i cicho liczę na bardzo dobry wynik tego opowiadania ;)

Kołek w serce
 • Eee... Historia na podstawie książki? Słabo, ale najwyraźniej pomysłów nie było. Na potrzeby konkursu chyba wypadałoby użyć czegoś więcej niż "gotowca", ale cóż...
 • Jedyne opowiadanie konkursowe, napisane w czasie teraźniejszym. Bardzo często spotykam się z opowiadaniami czy blogami pisanymi w czasie przeszłym. A i sama niezwykle rzadko gustuję w tego typu opowiadaniach, gdzie wszystko jest opisane w czasie teraźniejszym. Może to skutek zniechęcenia do tego typu opowiadań po sięgnięciu po książkę, która skutecznie mi to obrzydziła? Możliwe. Ale wracając do opowiadania. To zdecydowanie należy do moich faworytów. Ciekawa fabuła, ponadto plusem, jak dla mnie, jest to, że akcja została umiejscowiona w Polsce. Znaleźć opowiadanie z wampirem umiejscowione w Polsce to jak by znaleźć igłę w stogu siana. Niemniej opowiadanie bardzo ciekawe, tak jak i jego pierwsza część, którą miałam okazję przeczytać w poprzednim konkursie. Jednak rozczarowała mnie po części jedna rzecz - nie spodziewałam się, że wampir tam łatwo się podda. Nie ukrywam, że liczyłam na jakąś walkę albo to, że ten tam łatwo się nie podda. Niemniej zaskoczenie było, bo nie oczekiwałam takiego zakończenia.

Rycerz białej królowej
 • Opowiadanie ciekawe, jednak mam wrażenie, że było też po części pisane na podstawie jednej że znanych sag. Zagadnienia typu Hogwart nasuwają od razu, o jaką może chodzić - prawie wszyscy rozumieją. Niemniej fabuła ciekawa. Dawna Anglia, konflikt między dynastiami, a gdy dochodzi do tego magia i istoty paranormalne - pomysł na udane opowiadanie gotowe. Może nie wszyscy myślą, jak ja, ale osobiście historycznym maniakiem, który nie podszedł na profil humanistyczny tylko i wyłącznie przez niechęć do WOS - u. Ale wracając do opowiadania... Historia wciągająca i z pewnością nie jednego oczarowała. Czytając ją oczami widziałam to, co było to opisane, aż przypomniała mi się lekcja historii z moją ukochaną nauczycielką. Mnie też to opowiadanie oczarowało, jednak przez te związki z sagą o słynnym czarodzieju troszkę traci w moich oczach. Ale nie więcej.

Vampire Paradise
 • To opowiadanie jest jednym z moich faworytów. Autor/ka miał/a bardzo ciekawy pomysł na przedstawienie swojej wizji spotkania z wampirem. I ten świat, który każda że stron - Alverta oraz Maximo i Cedric, widzi po swojemu. Dla mnie pomysł jest bardzo interesujący, bo taki niecodzienny. Różne wizje świata i stwierdzenie, wypowiedziane przez Maxima, z którym osobiście się zgadzam - raj po prostu nie istnieje. Jedyną rzeczą, która podałabym jako minus tego opowiadania - często pojawiające się imię głównej bohaterki. Jak dla mnie, to nawet za często. Myślę, że stosowanie jej imienia na przemian z innymi określeniami, jak na przykład dziewczyna dałoby lepszy efekt. To samo z imionami wampirów. Niemniej opowiadanie bardzo ciekawe i gratuluję pomysłu.

Wampir
 • Co sądzę o... opowiadaniu. OPOWIADANIU. O-P-O-W-I-A-D-A-N-I-U!!! Cztery akapity to zdecydowanie nie jest opowiadanie...
 • Cóż, opowiadanie jest króciutkie i jak na mój gust, to za bardzo. Cztery akapity nie zawierają za wiele informacji. Taki wypadzik na polowanko w wykonaniu wampira. A szkoda, że nie jest dłuższe. Opowiadanie może i ma potencjał, jednak jest zdecydowanie za krótkie :/ Niemniej opisy ciekawe, sam pomysł w sumie także. Jednak ta długość... Cóż, zostawię to już.
Wyniki:

Czerwony hotel :  104
Interlunium:  130
Kołek w serce:  118
Rycerz białej królowej:  93
Vampire paradise:  86
Wampir: 81


I miejsce: Nessa z opowiadaniem “Interlunium”
II miejsce: Charlie Eileen z opowiadaniem “Kołek w serce”
III miejsce: Koneko z opowiadaniem “Czerwony hotel”
IV miejsce: A. z opowiadaniem “Rycerz białej królowej”
V miejsce: Dajmond z opowiadaniem “Vampire Paradise”
VI miejsce: Skyfallgirl z opowiadaniem “Wampir”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz