Autorskie

Opis opowiadania: Wampiry zna każdy. To stwory mroku pijące krew i posiadające śmiercionośne kły. Tej części historii nie da się zmienić. Ale gdyby tak dodać jeden mały szczegół – Ją?
Ona, On, Oni. To wszystko już było. Odwieczna walka nigdy tak naprawdę się nie zakończyła. Czy zakończy się teraz? Kto wygra?
Ponoć to dobro jest zawsze górą... Ale zło nie pozostaje w tyle. Kusi, oferuje większą swobodę, władzę, królestwo. Oferuje Ciemność...
Autor: Klaudia99 
Opis opowiadania: Rok 2115. Minął dokładnie wiek od momentu, kiedy wampiry postanowiły przejąć kontrolę nad światem. Ludzie podporządkowują się silniejszym istotom, wykonują polecenia bez sprzeciwów. Większe miasta funkcjonują tak jak dawniej, ludzie wciąż chodzą do pracy, a dzieci i nastolatkowie do szkoły. Każdy obywatel wraz z ukończeniem lat osiemnastu ma obowiązek co miesiąc oddawać krew, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz najbliższym.
Anabelle Casella jest młodą dziewczyną, która przez całe swoje życia była trzymana przez rodziców w zamknięciu, w obawie przed krążącymi po świecie wampirami. Córka właściciela jednego z największych banków w Anglii oraz pielęgniarki. W dniu, kiedy ojciec dziewczyny traci wszystko mężczyzna zmuszony jest do posunięcia się do drastycznego kroku – aby nie upaść na dno postanawia sprzedać swoją córkę jednemu z najbardziej wpływowych oraz niebezpiecznych wampirów w Wielkiej Brytanii. Dopiero po przyjeździe Anabelle do posiadłości wampira rozpoczyna się horror oraz gra o przeżycie.
Autor: Ice Queen
Opis opowiadania: Camilla – piękna wampirzyca z pazurem, której lepiej nie wchodzić w drogę; nie do końca potrafi panować nad własnymi emocjami. Amelia – niczego nieświadoma, zagubiona dusza, wepchnięta siłą w świat istot nocy. Marta – uosobienie spokoju i niewinności, w pełni akceptująca swoją wampirzą naturę, ale żyjąca od zawsze z dala od swojego gatunku.
Co je łączy? Z pewnością pragnienie krwi, ale to jest oczywiste. Jest jeszcze jeden mały szczegół, zapisany gdzieś w zakamarkach ich dusz – cząstka samego Draculi.
Każda z nich zaczęła swoją historię w inny sposób, w innym czasie, ale los pcha je ku sobie właśnie teraz, żeby zjednoczyły siły, aby stanąć przed czymś znacznie gorszym, niż wampir czyhający na Ciebie w ciemnym zaułku.
Autor: Adna
Opis opowiadania: Oskar był zwyczajnym studentem prawa, do czasu gdy przypadkowy facet zmienił go w wampira. Teraz do egzaminów, pracy, i problemów z kotem, dochodzą jeszcze problemy z ludźmi próbującymi wciągnąć go do ich tajemniczego stowarzyszenia, mimo iż usilnie im odmawia. No bo jak wytłumaczyć grupie gości w czarnych pelerynkach, że nie jest zainteresowany składaniem ofiar i polowaniem na ludzi, kiedy sesja wisi mu nad głową?
Autor: NotYourAverageWriter

Dream in reality
opowiadanie zakończone
Opis opowiadania: Nieludzki dar, tajemnice, bolesna strata, niespodzianki, znienawidzony kolega... To coś, co Andrei najbardziej dokuczało. Myślała, że gorzej już być nie może.
A jednak.
Marzenia o spokojnym życiu i wesołej przyszłości pękają jak bańka mydlana. Dziewczyna dowiaduje się, że nie jest człowiekiem i trafia do zupełnie innego świata, o którym nie miała zielonego pojęcia. Świat pełen magii, nadnaturalnych istot z legend, niebezpieczeństw i sekretów przerasta ją. Gdy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, pojawiają się kolejne tajemnice, a do akcji wkraczają najmniej spodziewane postacie. 
Nienawiść pomiędzy nadnaturalnymi istotami wciąż kryje się w sercach wrogów. Czy można to zmienić i sprawić, że wszystko będzie tak jak kiedyś? Krążąca od setek lat po świecie magii przepowiednia mówi, że tak.
Czy Andrea zdecyduje się wypełnić przeznaczenie? Może się też okazać, że będzie na to za słaba... Nieodpowiedni, ale prawdziwi przyjaciele, którzy tak jak ona znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, będą musieli zmierzyć się z własnymi problemami. 
Zakazana przyjaźń, zemsta, odnalezione szczęście, ból, cierpienie, nienawiść, strata, nawrócenie... Jesteś gotowy/a, aby wkroczyć do świata fantastyki z nutką świata rzeczywistego i dowiedzieć się, jak zakończy się historia? Czy bohaterka okaże się zdecydowanie silna, by stawić czoło nowej sytuacji? Jaki będzie koniec? Pamiętaj tylko jedno. Dobro zwycięża zło. Ale czy zawsze?
Autor: Maggie
Opis opowiadania: Decyzja o powrocie do rodzinnego Haven była jedną z najtrudniejszych dla Eveline. Dziewczyna po latach od tragedii, która dotknęła ją i jej rodzinę, postanawia osiedlić się w odziedziczonej w spadku rezydencji i zmierzyć się z przeszłością, która kładła się cieniem na jej dotychczasowe życie. Już sama perspektywa zamieszkania w domu, który wzbudza w niej tak bolesne wspomnienia, jest trudna, a to zaledwie zalążek koszmaru.
Szybko okazuje się, że pozornie senne miasteczko jest niebezpieczną pułapką, skrywającą tajemnice, których zwykły śmiertelnik nigdy nie powinien poznać. Po zachodzie słońca zmienia się wszystko, a Eveline zaczyna wątpić w to, czy może ufać sobie i swoim zmysłom.
Nieświadoma swojego przeznaczenia i roli, jaką ma odegrać, na własne życzenie ląduje w samym środku odwiecznej walki pomiędzy istotami mroku.
Autor: Nessa
Opis opowiadania: Czarnooka Kat to odważna, zadziorna i uparta dziewczyna, wraz ze swym wilkiem tworzy niesamowity duet. Po stracie rodziny w bardzo młodym wieku, zostaję adoptowana, ale i to szczęście zostaję jej odebrane. Jednak to nie koniec jej tragedii. W jej życie wkraczają obcy „ludzie” wywracają jej życie do góry nogami, gdy dowiaduję się kim tak naprawdę jest i kim byli jej rodzice.
Chcesz wiedzieć co przyniesie los Kat i jej przyjacielowi? Serdecznie zapraszam na mojego bloga.
Autor:  Patra N

Opis opowiadania: Veronique Vigee – Lebrun jest wampirzycą, która urodziła się w szanowanej rodzinie szlacheckiej. Zakochuje się w Alexandrze – zwykłym śmiertelniku. Po paru latach Alexander dołącza do potężnej rodziny nieśmiertelnych, jednak przemiana wyzwoliła w nim najgorszą z możliwych żądz – głód. Od tamtej pory jedna tragedia goni drugą. Intrygi oraz spiski wiszą w powietrzu. Tylko co z tym wszystkim ma wspólnego matka nieśmiertelnych – Lilith?
Autor: Patrycja Hry 
Opis opowiadania: „Kroniki rodu Senter” to pięć tomów, które bazują na wierze wampirów w boginię Netitee, opiekunkę, przedstawicielkę, kapłankę rodu.
Staram się opisać czasy, kiedy wampiry siały postrach wśród ludzi, były tajemnicze, nieokiełznane, niedoskonałe, żyły w ukryciu. Stopniowo przedstawiając losy rodu Senter, pokazuję siłę wampirów, ich spryt, plany i pasje, nadzieje, słabości, a także dzikość, którą noszą w sercach. 
Wampir to bestia, która ma za sobą niezwykłą historię.
Witaj w najmroczniejszych zakątkach mojej wyobraźni.
Autor: Desdemona 
Opis opowiadania:  Historia dwójki przyjaciół z dzieciństwa, rozdzielonych przez przykre wydarzenia w przeszłości. Na wskutek nich, Amadeusz zaczął ćwiczyć w organizacji polującej na wampiry. Wplątani w wojnę pomiędzy ludźmi i wampirami, istna krucjata kłów. Historia pełna przyjaźni, intryg, walk i krwi. Wszystko pisane lekkim piórem.
Autor:  All
Opis opowiadania: Zoe jest pozornie zwykłą, zagubioną osiemnastolatką. Jeden dzień zmienia wszystko, jak zwykle ucieka od problemów, tym razem jednak jest inaczej. Spotyka dwóch podejrzanych nieznajomych w opuszczonym domu. Od tej chwili jej życie całkowicie się zmienia. Czy dziewczyna uchroni siostrę przed losem, który spotkał jej rodziców? Czy odkryje prawdę o sobie? Czy pozna powód śmierci jej najbliższych?
Autor: O.A.Ł.

Opis opowiadania: Całe dotychczasowe życie Alyssy w jednej chwili ulega zmianie. Kiedy idealnie zapowiadająca się randka zamienia się w piekło, a młoda studentka dziennikarstwa spotyka na swojej drodze tajemniczego Carlosa, który – co prawda – ratuje ją z rąk wampirów, ale w efekcie czyni jednym z nich, już nic nigdy nie będzie takie samo. Co więcej, Alyssa szybko przekonuje się, że wcale nie stała się krwiożerczą istotą, ale… czymś pomiędzy, zawieszona na pograniczu świata żywych i umarłych. Pozostawiona sama sobie, dręczona dziwnymi snami, które nawiedzały ją jeszcze przed przemianą, a w których zawsze zapada się pustkę, zapatrzona w parę lśniących, błękitnych oczu, próbuje poradzić sobie w świecie i z mocami, które są jej obce.
Nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie rozpoczęło się polowanie…
I że to ona jest jego celem.
Autor: Nessa
Magnoliaopowiadanie zakończone
Opis opowiadania: Dwójka przyjaciół. Ona niezwykle piękna, skrywa przed nim pewną tajemnicę. On, nie świadomy swojego dziedzictwa chłopak. Co się stanie, gdy prawda ujrzy światło dzienne, a uczucia w końcu się ujawnią? Tego dowiecie się czytając Magnolie!
Autor: Angelika Angela
Opis opowiadania: Historia tej dziewczyny to droga przez mrok, po którym powinien pojawić się świt. Dwudziestolatka musi sobie poradzić ze wszystkim, co przyniesie jej życie. Jednak nic nie jest proste, gdy jest się uwikłanym w niezdrową relację z istotą nadnaturalną, tak samo piękną jak i niebezpieczną. Dziewczyna przemierzy drogę pełną mroku, niebezpiecznej namiętności, ohydnych szyderstw, podnoszenia z dna nie tylko siebie, ale także obcego serca.
W dodatku pojawią się uczucia, być może zbyt ciężkie, zbyt bolesne, zbyt niepotrzebne...
Czy wystarczy jej siły, by wytrzymać z kimś o tak lodowatym sercu, że może zamrozić każdą kropelkę szczęścia? Być może dziewczyna zamarznie przy samym oddechu chłopaka... Albo spali się pod jego wzrokiem...
Pytanie brzmi : Czy przeznaczenie przyniesie świt, nawet po najciemniejszej nocy...
Autor: heaven
blog zakończony
Opis opowiadania: Rok 2015, wrzesień, Wielka Brytania. Katherine McIntire powraca do rodzinnego domu, aby wraz z rodzeństwem świętować jedno z największych zwycięstw w ich życiu. Problem tkwi w tym, że po długim czasie rozłąki i ze skrajnie różnymi charakterami, tworzą ładunek wybuchowy. Katniss, najstarsza z nich, to ostoja spokoju, zaślepiona zasadami wpojonymi jej przez rodziców. Katherine i Damon to bliźnięta o wybuchowych charakterach, często samolubni i czerpiący z życia wszystko co najlepsze. Caroline to wieczna optymistka, ze swoim szerokim uśmiechem w ogóle nie pasuje do rodziny. Tobias, najmłodszy z rodzeństwa, to buntownik, bywa impulsywny i agresywny. Całą ich piątkę łączy jeden fakt – wszyscy mają na koncie sporą listę zamordowanych osób. Jak potoczą się ich losy, kiedy zamieszkają w jednym domu? Czy uda im się odbudować dawne relacje, czy ich nienawiść do siebie wzrośnie?
Autor: Dora Parkinson
Opis opowiadania: Stała nad przepaścią i zastanawia się, czy zrobić ten jeden krok, prowadzący ją do... możliwej wolności? Silny wiatr zachęcająco pchał ją w stronę otchłani. Jeszcze mogła się wycofać, ale czy było warto?
— Halo, czy ktoś mnie słyszy?! — krzyknęła rozpaczliwym głosem. — Wiem, że tam jesteście! Odezwijcie się!
Echo rozniosło jej jakże przyjemny dla uszu głos, odstraszając tym siedzące na konarach drzew ptaki. Odpowiedziała jej głucha cisza, którą było można ciąć ostrym jak brzytwa sztyletem. Z trudem przełknęła ślinę i spojrzała w zachmurzone, ciemne niebo.
— Potrzebuję pomocy! — Zacisnęła dłonie w pięści tak, że pobielały jej kłykcie. — Błagam was, pomóżcie mi…! Jesteście mi to winni! — Upadła na kolana, raniąc je przez ostre kamyczki, jednak nie zwróciła uwagi na ból. Nachyliła się nad przepaścią i załzawionymi oczami zajrzała w ciemność. — Dlaczego nikt mnie nie słyszy?! — Po jej policzku spłynęła łza wielkości grochu. Nie była to łezka słabości, lecz złości, a za razem cierpienia. — Zabraliście to, co było mi najdroższe. Przez was zostałam zmuszona do tego, czego nie chciałam zrobić i myślicie, że wam wybaczę?! Nie zostawię tak tego! Co z tego, że jestem tylko zwykłą i naiwną śmiertelniczką?
Po jej policzku spłynęła kolejna łza. Szybko otarła ją wierzchem dłoni. Zacisnęła mocno szczękę i uderzyła pięścią o ziemię, a jeden z malutkich kamyczków sturlał się w przepaść.
Gdy nie uzyskała wyczekiwanej odpowiedzi, ponownie zaczęła się zastanawiać, czy zrobić ten krok. A wiatr pchał ją w tym kierunku. Spojrzała błyszczącymi, brązowymi oczami w czarną otchłań przepaści.
Autor: Maggie
opowiadanie zakończone
Opis opowiadania: Na pierwszy rzut oka, to zwykła szkoła dla lepiej urodzonych. Jednak gdy zagłębisz się bardziej dostrzegasz nieprawidłowości. Są idealni, bez skaz. Robią co chcą i kiedy chcą, ale jednak czegoś się boją...
Przez dziesięciolecia wampiry idealnie wtopiły się w świat ludzi, zaczęły żyć z nimi w symbiozie. Każdy ma swoją określoną rolę, jak trybiki w wielkiej maszynie, ale co się stanie gdy jeden z tych trybików wyciągniesz? Gdy zmącisz harmonie, kto obroni twój świat przed dzikimi?
Autor: Adna
Opis opowiadania: Dylan od początku życia nie był dobrze traktowany. Ciągle bity i poniżany przez matkę, katowany przez ojca staje się tym, kim chciała rodzicielka. Narzędziem zbrodni.
Wiedźmy od początku istnienia wampirów, chciały się ich pozbyć. Nie potrafiły tego dokonać własnymi siłami. Sądziły, że dzięki szabatom zdołają pozbyć się stworzeń nocy. Największym ich problemem był nieznośny wampir, który z zemsty za matkę, mordował inne wiedźmy. Ów brunet, nigdy nie nasycił się cierpieniem, zawsze pragnął go więcej. Przez to, zaczęli uważać go za brata samej śmierci. Nie zdawali sobie sprawy, jak blisko są prawdy. Przebudzony filar śmierci znęca się nie tylko na odwiecznych wrogach, ale także na pewnej małej piękności.
Czy miłość jest w stanie pokonać śmierć? Czy może to właśnie uczucia, doprowadzą wszystkich do zguby? Nikt nie spodziewa się, że mroczny potwór tylko czeka na ten jeden moment. Wszystko odwróci się przeciw tym, którzy myśleli, że miłością pokonają wszystko.
Brat śmierci pokaże im, że tylko krwią można coś zyskać... 
Autor:  Justyna B
opowiadanie zakończone
Opis opowiadania: Tutaj znajdziesz moje myśli, którymi postanowiłam podzielić się ze światem, w wyniku czego powstał zbiór przeróżnych historii, różnego gatunku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostaje pytanie, czy masz ochotę wstąpić do mojego świata? 
Autor: Dellirah 


* Tutaj miałam duży problem z zakwalifikowaniem bloga, gdyś mają pojawiać się na nim zarówno opowieści Fan Fiction, jak i autorskie. Jednak na razie strona została zakwalifikowana do opowiadań autorskich.
Trudne związki

Opis opowiadania: Początek XXII wieku.
Europą włada samozwańcza Rodzina Królewska wampirów. Prawa człowieka zredukowane zostały do niezbędnego minimum, a wystawianie ludzi w sklepach czy na aukcjach jako towar umiarkowanie  luksusowy zostało usankcjonowane prawnie. Każdy nowobogacki krwiopijca może pozwolić sobie na osobisty worek pełen krwi o długim terminie przydatności.
Klaudiusz jest już zmęczony. W jego wieku to nic dziwnego, większość nieśmiertelnych daje sobie spokój z życiem po kilku dekadach. Klaudiusz nawet nie rozważa takiej możliwości, co nie zmienia faktu, że kolejny nieudany związek oraz do obrzydzenia sielankowa atmosfera w Pałacu Królewskim nakłaniają go do ucieczki do pięknej, acz zamieszkanej przez koszmarnego kuzyna, Moskwy. 
Michaił trafił na aukcję, by jego młodsi koledzy z sierocińca mieli za co kupić podręczniki. Praktyka to częsta i już niemal nie potępiana, a pieniądze na utrzymanie placówki z nieba nie spadną. Nic więc dziwnego, że zdrowego, urodzinowego chłopaka bez realnych szans na adopcję wymieniono na przyzwoite dotacje, a że przy okazji Misza miał pecha trafić w twarde łapska cara, to już inna sprawa.
Autor: Suguri
Opis opowiadania: Nastoletnia Lydia wiedzie pełne skrywanego bólu życie. Naciskana przez matkę tyrankę dostaje najlepsze stopnie i wyżywa się na biedniejszych rówieśnikach. Lydia pochodzi z bogatego domu i choć niczego materialnego jej nie brakuje, to nie zaznała nigdy matczynej miłości. Nadopiekuńczy ojciec spełnia każde zachcianki swojej najstarszej córki. Pewnego dnia nastolatka wybrała się na imprezę do swojego najlepszego przyjaciela i zarazem byłego chłopaka. Wjeżdżając na leśną drogą potrąca mężczyznę, który w niewyjaśniony sposób znika. Od tej pory już nic nie jest takie jak kiedyś…
Autor: Eve Lovsed 
Opis opowiadania: Sam to typ spod ciemnej gwiazdy. Mieszka w melinie, bierze narkotyki, pije alkohol, wdaje się w bójki. Pewnego dnia pod restauracją, w której przebywa razem z grupą znajomych, zostaje zamordowana jedna osoba, a druga budzi się w czarnym worku, choć uznano ją za martwą. Sam chce się dowiedzieć, kim jest ta kobieta i jakim cudem przeżyła. Prawda będzie szokująca. Co szykuje dla niego los? Jak znajomość z niedoszłą ofiarą wpłynie na jego życie?
Autor: Sight
Opis opowiadania:
Kroniki wampirów:
Tom I. "Pod osłoną nocy":
Losy Sollyna, który opowiada o swoim życiu jako wampir. Jak spotyka Mika, wampira stworzonego przez tego samego krwiopijce co on – Charwicha. Pewnego dnia natykają się na swoich pobratymców, którzy zamieszkują lasy południowej Europy. Tam dowiadują się, że mentor nie bez powodu stworzył ich wampirami. Poza tym pomiędzy Sollynem a Mikiem zaczyna rodzić się uczucie, którego oboje się obawiają, w szczególności Sollyn.
Tom II. "Wspomnienia wampirów":
Historie wampirów, którzy opowiadają o swoim życiu przed, jak i po walce z Chariwichem. I tym razem głównymi bohaterami stają się starożytne i średniowieczne wampiry.
Autor: Dusia

* Opowiadanie jest jednym z wielu publikowanych na stronie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz