1 sty 2016

Podsumowanie miesiąca grudnia + roku 2015

Witam wszystkich w pierwszym dniu Nowego Roku! Mamy nowy miesiąc, nowy rok, więc czas na podsumowanie tego, co było. Mam nadzieję, że nie zanudzę wszystkich, którzy będą czytali tego posta. Najpierw podsumujemy grudzień, a następnie cały rok. Żeby nie namieszać za bardzo. Będzie dużo liczb, które, mam nadzieję, mi wybaczycie. Jednak koniec mojego narzekania... To do rzeczy!

Stan spisu:
 • poprzednie podsumowanie: 30.11 - 64
 • dodanych blogów: 3 
 • na dzień dzisiejszy: 67 
 • trwające: 66 
 • zawieszone: 1
 • usunięte: 0
Konkursy: Przedłużony został termin nadsyłania prac do naszego konkursu pt. "Przygoda wampira". Na Wasze zgłoszenia czekam do 17 stycznia!

 

W tym roku działo się wiele rzeczy, co bardzo nas cieszy. Katalog powoli się rozwija, a to z pewnością jest dla dla nas bardzo motywujące i daje nadzieję na przyszłość. Teraz w takim telegraficznym skrócie, co się działo u nas w minionym, 2015 roku: 

 • Do katalogu dołączyło w sumie 39 blogów, zostało z niego usuniętych 14. W tamtym roku do spisu należało 42 blogi, w tym roku po wszystkich czystkach jest ich 67. Z powodu różnych względów z naszego katalogu zostały usunięte następujące opowiadania:  
 • Hunting Shadows - odmowa uprawnień 
  Miasto nieskończoności - strona niedostępna
  Taniec z Wampirem - usunięty   
  "Pamiętnik Amandy" - usunięty  
  That Awkward Moment - usunięty 
  Walka z przeznaczeniem - usunięty 
  Hayley Marshall - usunięty 
  Rescue me, Dean - usunięty  
  Forever Young - odmowa uprawnień  

 • Przeprowadziliśmy w sumie 3 konkursy literackie, kolejno: "Wampir w walentynki" ,"Wampirza czy człowiecza zbrodnia?" oraz "Co, jeśli spotkasz na swojej drodze wampira?". Został rozpoczęty konkurs pt. "Przygoda wampira", który nadal trwa. Zapraszam do udziału! Szczegóły TUTAJ
 • Przeprowadziliśmy  8 wywiadów z autorkami najlepszych opowiadań czy blogów miesiąca. Nadal oczekuję na odpowiedź od Madzialeny Xoxo, która została wybrana przez czytelników w ostatniej ankiecie.
 • Zostało wybranych 8 blogów miesiąca, z czego dwukrotnie tryumfował blog Maggie Dream in reality. Od tego roku najlepsze blogi będziemy wybierali co kwartał, ponieważ przeprowadzanie konkursu co miesiąc na dłuższą metę nie ma sensu.
 • Podobnie, jak konkurs na najlepszego bloga, co kwartał będzie przeprowadzana akcja People, who readsay. Tylko w innym miesiącu, np. miesiąc wcześniej, żeby nie kumulować wszystkiego w tym samym czasie. Takie wyjście powinno usatysfakcjonować wszystkich.
 • W drugiej połowie roku została uruchomiona seria poradników, której pomysłodawczynią i autorką pierwszych poruszanych zagadnień była Aveline, a nad którą pieczę sprawuje obecnie Dora. Na razie poradniki ukazują się nieregularnie, jednak sami rozumiecie - mamy też swoje życie prywatne i nie jesteśmy w stanie poświęcać katalogowi całego swojego życia.
 • W styczniu do załogi dołączyłam ją oraz Aveline, w marcu z naszej załogi odeszła Luna, niedługo potem dołączyła do nas Dora, która pozostała z nami do teraz. Przez jakiś czas współtworzyła z nami katalog Mara, a niedawno, w październiku, dołączyła do nas Wiktoria Bugno. Nabór nadal jest otwarty, więc jeśli ktoś zechciałby pomagać Dorze w tworzeniu poradnika lub ma jakiś pomysł na urozmaicenie naszego katalogu, zapraszam na kontraktu na maila :)
I na koniec - blog roku. Tym razem wybierzemy spośród blogów miesiąca, jednak nie wykluczam, że następnym razem może być inaczej. Dzisiaj zostawiam link do ankiety, w której możecie wybrać blog roku 2015. W głosowaniu udziału nie weźmie blog Damon Salvatore | Crow, który został usunięty zarówno z naszego spisu, jak i z blogosfery. Głosujemy do 7 stycznia do 23:59, jak zawsze. A oto ankieta. Po kliknięciu na obrazek zostaniecie do niej automatycznie przeniesieni:


http://sonda.hanzo.pl/sondy,254990,KiWj.htmlTo z mojej strony tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam. Przyłączam się do wczorajszych życzeń Dory i życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!
Pozdrawiam,
Zakręcona


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz