30 gru 2015

9. Wywiad


Witam serdecznie. Dawno mnie tutaj nie było w innej formie niż cotygodniowy pamiętnik i bardzo się cieszę, że mam okazję w końcu zrobić coś innego.
Chciałam wam podziękować, że tak dobrze zareagowaliście na nasz pomysł z losowaniem autorek do wywiadów i głosowaliście na swoje faworytki z pierwszej piątki.
W pierwszej turze był remis, a więc przeprowadzimy dwa wywiady, aby nie przedłużać konkurencji.
Ja zajęłam się wywiadem z niezastąpioną Sight, która jest autorką bloga Blondwłosa Zagadka. Jak każdy z nas może się domyślić, blog znajduje się w kategorii FanFiction, a podkategorią są Pamiętniki Wampirów. A więc moja bajka!

Zanim jednak przejdę do wywiadu chciałam życzyć Wam Szczęśliwego Nowego Roku! Mam nadzieję, że macie w planach fajną imprezę, a jeżeli zostajecie w domu ( jak ja ) to nie załamujcie się, na pewno też będzie wesoło! Przede wszystkim aby nadchodzący 2016 rok był lepszy od tego, który przemija. Aby znikły wszystkie wasze troski i problemy, a marzenia zaczęły się spełniać. To Wy jesteście kowalami swojego losu! Bierzcie walizki i jedźcie gdzie chcecie, zacznijcie ćwiczyć, jeździć na rowerze albo rolkach, pisać, czytać. Róbcie cokolwiek was intryguje i nęci, bo to w życiu jest najważniejsze. Aby się spełniać i samodoskonalić. I pozostańcie z nami na kolejny rok! Aby kolejne 365 dni naszego życia upłynęły nam w miłej atmosferze owocnej współpracy, wśród waszych cudownych blogów i komentarzy. To wy nadajecie temu blogowi sensu i pędu! Pamiętajcie, że bez was by nas tutaj nie było. Dziękujemy ! JAK DŁUGO TWORZYSZ NA BLOGSPOCIE I DLACZEGO WYBRAŁAŚ AKURAT TĄ PLATFORMĘ?

Na blogspocie regularnie tworzę od lipca 2015 roku, choć przyznam, że bywałam tutaj wcześniej. Dlaczego właśnie ta platforma? Z prostej przyczyny - bo zmieniły się blogi na onecie. Wcześniejsze blogi, które swoją drogą były niewypałem, zakładałam właśnie tam, ale gdy onet upadł, musiałam znaleźć coś nowego. 

CZY PISANIE TO TWOJE HOBBY, CZY WIĄŻESZ Z TYM PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ?

Pisanie to raczej hobby. Lubię to robić, choć wiele mi brakuje do poziomu, który chciałabym osiągnąć. Jednak nie wyobrażam sobie siebie jako pisarki.

TWÓJ BLOG MIEŚCI SIĘ W KATEGORII FANFICTION O PAMIĘTNIKACH WAMPIRÓW. CO PCHNĘŁO SIĘ DO PISANIA W TEJ TEMATYCE? SERIAL CZY KSIĄŻKA?

Przyznam się bez bicia, że książki nie czytałam. To znaczy przeczytałam zaledwie pierwszy tom i część drugiego i było to dość dawno. Dopiero serial mnie oczarował i zainspirował. Mniej więcej przy trzecim sezonie zaczęły się rodzić pierwsze pomysły, które ostatecznie stworzyły Blondwłosą.

Z KTÓRĄ POSTACIĄ Z TWOJEGO BLOGA SIĘ UTOŻSAMIASZ I DLACZEGO?

Zdecydowanie z Melanie. To ciekawa osoba, mimo młodego wieku niesie na plecach bagaż doświadczeń. Jest trochę chaotyczna, niepoukładana i szalona. Czegoś jej wciąż brak, tylko nie potrafi określić czego dokładniej. Ciągle się waha, musi podejmować niekiedy trudne decyzje. No i ma w sobie coś z łobuziary !

BLONDWŁOSA ZAGADKA TO TWÓJ PIERWSZY BLOG?

Nie, Blondwłosa nie jest pierwszym blogiem. Jak wspomniałam wcześniej, miałam ich kilka jeszcze za czasów starego onetu, ale żadnego nie skończyłam. Na ten moment nawet nie potrafiłabym Ci powiedzieć, o czym były. Pamiętam tylko tyle, że pisałam wtedy o Potterze i fabuła była totalnie nieprzemyślana. Pisałam sobie jakieś rozdzialiki, bo mnie natchnęło, bo spodobał mi się szablon i stwierdziłam, że muszę stworzyć bloga i zacząć tworzyć (naprawdę!) i tego typu dziwactwa. Jak na to patrzę z perspektywy czasu, to śmiać mi się chce z samej siebie. Aczkolwiek nie przeczę, że w jakiś sposób te "doświadczenia" wpłynęły na to, że lubię pisać i co jakiś czas do tego pisania powracam. 

JAKI POWINIEN BYĆ WEDŁUG CIEBIE IDEALNY WAMPIR?

Od czasów Pamiętników i Zmierzchu pojawił się wampir z serii przystojny, trochę niebezpieczny, ale w głębi serca dobry i kochany. A mnie fascynują te bestie, krwiożercze, bezwzględne, niedbające o nic. Nie odważyłabym się o nich pisać, ale z chęcią bym o takich czytała

GDYBYŚ MOGŁA TRAFIĆ DO MYSTIC FALLS, GDZIE ROZGRYWA SIĘ AKCJA PAMIĘTNIKÓW WAMPIRÓW I MOGŁA WYBRAĆ JEDNĄ POSTAĆ, Z KTÓRĄ MIAŁABYŚ SIĘ ZAPRZYJAŹNIĆ KIM BY ONA BYŁA?

Z Bonnie albo z Damonem. Najlepiej z obojgiem. Bonnie zawsze lubiłam za optymizm, niezłomność i zdolność do poświęceń. A Damona wielbię za humor, cięte riposty i łobuzerski błysk w oku. 

TAK Z INNEJ BECZKI, JAKICH TRZECH SŁÓW UŻYŁABYŚ, ABY OPISAĆ SWOJĄ OSOBĘ?

Myślę, że uparta, emocjonalna i otwarta. Ale niebieskooki wesoły skrzat też byłby okej !

W ŻYCIU PRYWATNYM JESTEŚ RACZEJ MOLEM KSIĄŻKOWYM, CZY OSOBĄ ROZRYWKOWĄ?

 Zdecydowanie molem książkowym. Albo maniakiem komputerowym. Chociaż lubię czasem wyskoczyć gdzieś ze znajomymi i po prostu się pobawić. 

OSTATNIE PYTANIE JEST NIEOBOWIĄZKOWE, ODPOWIEDŹ ZALEŻY OD TWOJEJ WOLI. CZY MOGŁABYŚ ZDRADZIĆ SWOIM CZYTELNIKOM JAKIEŚ FANTY Z PRZYSZŁOŚCI BOHATERÓW TWOJEGO OPOWIADANIA? NA PEWNO BY SIĘ UCIESZYLI!

Co by tu powiedzieć... Może, że... Tak, Klaus się w końcu pojawi i jest to kwestia maksymalnie dwóch najbliższych rozdziałów. A Caroline już niedługo postanowi prowadzić samotne śledztwo dotyczące tajemniczego zniknięcia jej siostry, podczas którego napotka pewne komplikacje. 

Na dziś to tyle. Dziękuję wspaniałej Sight za tak szybki odzew na mój apel i kilka świetnych odpowiedzi. Mam nadzieję, że blog będzie się rozwijał i zdobywał więcej czytelników.
Wiem, że wywiad powinien pojawić się tutaj w niedzielę, ale wymarzyło mi się, aby pojawił się tutaj przed końcem roku. Abyście dostali od nas coś na deser. Mam nadzieję, że wam się spodobało.

Zapraszam Was w czasie, w którym mnie tutaj nie ma na moje social media. Możecie ujrzeć tam trochę mojego życia codziennego, mam tutaj na myśli tumblr, ale mam nadzieję, że was to nie zrazi.
Do napisania w następnym roku moi mili!

|| ASK || TUMBLR || SNAPCHAT : CHOKINGDREAMS ||

2 komentarze:

 1. Jak ptak, który nauczył się latać, wyfrunął z rodzinnego gniazda. Jak ptak z draśniętym skrzydłem, upadał na twardy grunt. Jak ptak, zraniony i smutny, potrzebował kogoś, kto pomoże wzbić mu się w powietrze. Jak głupia i naiwna zawsze na niego czekałam.
  https://www.wattpad.com/story/54970036-wherever-you-are

  zapraszam, pozdrawiam i zycze szczesliwego nowego roku :*

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja dziękuję za przeprowadzenie tego wywiadu!
  Pozdrawiam cieplutko, Sight :)

  OdpowiedzUsuń