13 mar 2015

Wyniki konkursu

Jako, że komisja trochę nawaliła znów zmiana. Nie będę się więcej rozpisywać, lecz przejdę do sedna. Bo słowa są teraz mało ważne. A Mianowice. Opinia jednej z osób, komisji. Będzie to takie posumowanie

TRADYCJA SIÓSTR SINCLAIR – 12/20
Zdecydowanie najsłabsza praca pod względem wampiryzmu. Kompletnie nie wprowadziła mnie w ten klimat i nawet ostatnia, teoretycznie najmocniejsza, scena tego nie nadrobiła. Główna bohaterka została wykreowana na typową Mary Sue i razi mnie to po oczach. Dziwnie poprowadzony jest też wątek miłości. Nic, nic, a nagle „kocham cię”. Trochę to nie trzyma się kupy, nie sądzisz? Wyłapałam też kilka błędów, ale żadne z nas nie jest profesjonalistą, więc nie będę się nad tym rozdrabniać. Jedynie mocno uderzyło mnie „córką” zamiast „córkom”.

HAPPY VALENTINE'S DAY – 18/20
Muszę przyznać, że jest to mój faworyt. Nie znalazłam jakiś bijących po oczach błędów, a po przeczytaniu historii czuję niedosyt i pragnę więcej, czyli dobrze złapałaś czytelnika. Historia osadzona w uniwersum The Originals, o ile się nie mylę. Nie moje klimaty, a mimo to zainteresowałaś mnie i gdyby powstała z tego dłuższa historia z pewnością zabrałabym się za nią.

MIŁOŚĆ TO COŚ WIĘCEJ NIŻ PRZYWIĄZANIE – 14/20
Rzecz, która przeszkadza mi i uważam ją za zbędną to pisanie „retrospekcja pierwsza” etc. Można było to jakoś ładniej wpleść w tekst, aby wyglądało to estetyczniej i nie odstawało tak mocno. Jeszcze kwestia zapisu liczb, w utworach literackich nie powinno pisać je słownie, a nie cyfrowo. Wpisane odrobinę w koncepcję „Romea i Julii” i może niektórzy uznają to za oklepane, ale według mnie jest to ładne zamknięcie całości.

(NIE)ZWYKŁY DZIEŃ... 16/20
Wszystko byłoby spoko, gdyby nie jeden szkopuł.„14 luty” , powtarzane niczym mantra przyprawiało mnie o ataki typowe dla humanistycznej estetyki. To powtórzenie tworzyłoby ładną formę estetyczną, gdyby było zapisane poprawnie. Po pierwsze, nie powinnaś używać zapisu cyfrowego, a po drugie nie luty, a lutego. Mieliśmy okazję poznać perspektywy dwójki bohaterów, a całość wydaje się spójna.

VALENTINO DIES ADMIRATIO. 17/20
Nie mam tu dużo do powiedzenia. Historia podoba mi się, bo ma nietypową tematykę. Też forma miłości, ale tej rodzicielskiej. Główny bohater został postawiony przed nowym zadaniem, ale czy podoła to już kwestia otwarta. Zakończenie pozostawia czytelnikowi otwartą furtkę do wymyślenia własnej wersji tego co będzie dalej.

Głosy oddane przez czytelników:
TRADYCJA SIÓSTR SINCLAIR
 ++++

HAPPY VALENTINE'S DAY

MIŁOŚĆ TO COŚ WIĘCEJ NIŻ PRZYWIĄZANIE
 ++++++++++

(NIE)ZWYKŁY DZIEŃ
 +

VALENTINO DIES ADMIRATIO

Możemy stwierdzić, ze konkurs nie był zbytnim sukcesem. W życiu trzeba przygotować się na taki obrót sprawy. Jedynie co mi zostało to przeprosić wszystkich za te komplikacje. Chce takze ogłosić, że konkurs wygrywa:


MIŁOŚĆ TO COŚ WIĘCEJ NIŻ PRZYWIĄZANIE

http://vampireandmillionaire.blogspot.com/

Serdecznie Gratulujemy! 
Eve Lovsed

1 komentarz:

  1. Dobrze, że konkurs został w końcu rozstrzygnięty. Myślę, ze wyniki nikogo nie zaskoczą! Wszystkie prace były dobre, niektóre bardziej, a niektóre mniej...Myślę, że kolejnym razem konkurs wyjdzie lepiej !

    OdpowiedzUsuń