18 sie 2016

II urodziny KOOW

Witam!
Dzisiaj nadszedł szczególny dzień. Otóż dzisiaj Katalog Opowiadań o Wampirach obchodzi swoje… II urodziny! Żałuję, iż pierwsze przeszły bez większego echa, ale tym razem będzie zupełnie inaczej.  Będzie trochę wspomnień, podsumowań, refleksji, planów na przyszłość, a i niespodzianki, ale o tym za chwilę. A więc – zaczynamy.

TROCHĘ HISTORII

Swoją działalność Katalog Opowiadań o Wampirach rozpoczął dokładnie dwa lata temu, 18.08.2014 roku.  Wtedy administratorką i jedyną osobą w załodze, a jednocześnie pomysłodawczynią powstania katalogu była Luna, której wprawdzie już z nami nie ma, niemniej gdyby nie ona, to pewnie nie byłoby tutaj nas wszystkich, kto wie. Założycielka zrezygnowała z prowadzenia katalogu na początku marca 2015 i przekazała pałeczkę mi. Mam nadzieję, że godnie sprawuję tą funkcję i nie macie mi za złe niektórych potknięć.
Pierwszymi osobami, które dołączyły do załogi w styczniu 2015 roku były Aveline Gross i ja. Aveline zajmowała się konkursem na blog miesiąca i odeszła od nas trzy miesiące później. Do naszej załogi należały także Dora Parkinson (zajmowała się wywiadami, poradnikami oraz nowymi rozdziałami), Mara oraz Wiktria Bugno, które zajmowały się współpracą z innymi katalogami. W styczniu tego roku dołączyła do nas Maggie, natomiast pod koniec lutego Nessa. Na obecną chwilę załoga katalogu liczy 3 osoby, ale przypomnę o otwartym naborze – gdyby ktoś chciał do nas dołączyć, zapraszam do kontaktu.
Oprócz informowania o nowych blogach dodanych do spisu czy nowych rozdziałach na nich organizujemy konkursy na najlepszy blog kwartału (wcześniej blog miesiąca), akcję People, who read say, gdzie czytelnicy wypowiadają się na temat zgłoszonych opowiadań. Co jakiś czas pojawiają się też konkursy na najlepsze opowiadanie, do którego mogą zgłosić się wszyscy chętni, także ci, których opowiadania nie należą do naszego katalogu. Dotychczas przeprowadziliśmy 6 konkursów – 4 doszły do skutku, jeden niestety nie (z powodu nieotrzymania prac), a szósty trwa obecnie. Wszystkie konkursy zostały zebrane na jednej stronie, którą możecie znaleźć TUTAJ.

REFLEKSJE

Przez cały czas wszyscy się uczymy, robimy wiele rzeczy i staramy się, aby nasz katalog był dla WAS. Oczywiście, każdy ma swoje wzloty i upadki, my także. Ciągle się zmieniamy, mamy nadzieję, że na lepsze. Nie ukrywamy, że liczymy na Wasze opinie, bez których doskonalenie naszego katalogu byłoby niezmiernie trudne - jesteśmy tutaj dla Was, naszych obserwatorów i autorów, którzy dołączają do naszej małej grupy, abyśmy mogli dalej być, rozwijać się i współpracować.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Jak wspomniałam wcześniej, aktualnie oczekujemy na zgłoszenia do konkursu na opowiadanie, a z okazji urodzin katalogu przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji. Serdecznie zapraszam do udziału:

Najlepszy autor
Jak już wspomniałam w ostatnim podsumowaniu, przeprowadzimy plebiscyt na najlepszego autora Katalogu Opowiadań o Wampirach. Głosować można na jedną osobę spośród wszystkich autorów zszerzonych w ramach działalności naszego katalogu. Glosujemy do końca września - w podsumowaniu października zostanie podsumowana ankieta i przedstawimy wyniki - zwycięzca udzieli wywiadu dla naszego katalogu, a jego tworczosv będzie promowana na stronie głównej do końca roku, czyli przez pełen kwartał. Głosować można TUTAJ
Praca o wampirze
Każdy zainteresowany może wysłać do nas prace na temat wampirów. Jako że trwa obecnie konkurs literacki, ten konkurs został rozszerzony i prace można wysyłać w kilku kategoriach:
  • Dowolna praca graficzna
  • Filmik (tematyka dowolna, ma wystąpić motyw wampira)
  • Krótkie opowiadanie (forma dowolna, maksymalna długość - 4 strony pisane czcionką 12)
Na wasze zgłoszenia czekamy do 23 września - później zostaną wybrane najlepsze prace w każdej kategorii, a nagroda będzie taka sama, jak przy plebiscycie. Wyniki również 1 października.
Prace można przesyłać na mojego maila - zakrecooona19@gmail.com , w temacie należy wpisać nick autora, tytuł pracy i kategorię. Tym razem bez haseł, większego regulaminu i innych wytycznych. Jedynym warunkiem jest spełnienie wymogów postawionych przy danej kategorii.

Jak pewnie zauważyliście, na naszej stronie pojawił się nowy szablon, który wykonała dla nas niezastąpiona Nessa - jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że będzie nam służył i spodobał się Wam tak samo, jak mi. Wszystkie strony zostały przeniesione na górę, etykiety znajdują się pod przywitaniem i aktualnościami, a kategorie są teraz nad postem. Piszcie koniecznie, co o nim sądzicie ;)

Z mojej strony to tyle, dziękuję wszystkim za uwagę ^^
Pozdrawiam,
Zakręcona

PS. Akcja People, who read say niestety zostaje odwołana - do tej pory nie otrzymaliśmy ani jednego zgłoszenia. Więcej szczegółów ukaże się w podsumowaniu miesiąca za dwa tygodnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz