15 kwi 2016

42. Informator 01.04 - 15.04


Stan przed aktualizacją: 78
Dodanych blogów: 2
Usuniętych blogów: 2
Stan po aktualizacji: 78


Kategoria: Autorskie
Bohaterowie: Klaudiusz, Iwan, Michaił Gawriłow, Ilja Petrow
Opis opowiadania: Początek XXII wieku.
Europą włada samozwańcza Rodzina Królewska wampirów. Prawa człowieka zredukowane zostały do niezbędnego minimum, a wystawianie ludzi w sklepach czy na aukcjach jako towar umiarkowanie luksusowy zostało usankcjonowane prawnie. Każdy nowobogacki krwiopijca może pozwolić sobie na osobisty worek pełen krwi o długim terminie przydatności.
Klaudiusz jest już zmęczony. W jego wieku to nic dziwnego, większość nieśmiertelnych daje sobie spokój z życiem po kilku dekadach. Klaudiusz nawet nie rozważa takiej możliwości, co nie zmienia faktu, że kolejny nieudany związek oraz do obrzydzenia sielankowa atmosfera w Pałacu Królewskim nakłaniają go do ucieczki do pięknej, acz zamieszkanej przez koszmarnego kuzyna, Moskwy. 
Michaił trafił na aukcję, by jego młodsi koledzy z sierocińca mieli za co kupić podręczniki. Praktyka to częsta i już niemal nie potępiana, a pieniądze na utrzymanie placówki z nieba nie spadną. Nic więc dziwnego, że zdrowego, urodzinowego chłopaka bez realnych szans na adopcję wymieniono na przyzwoite dotacje, a że przy okazji Misza miał pecha trafić w twarde łapska cara, to już inna sprawa.
Autor: Suguri 


Kategoria: FanFiction | The Originals
Bohaterowie: Joseph, Elizabeth, Maya Eatonowie, Riley Carter, Mary-Louise Carter
Opis opowiadania:
Siedemnastoletnia Maya Eaton żyje na walizkach. Ze względu na nadludzką naturę swoich rodziców i niebezpieczeństwo, które na nią czyha nie zostaje w żadnym mieście dłużej niż trzy lata. Właśnie mija druga rocznica przeprowadzki do Milles, w którym to żyje jej się najlepiej. Poznała cudowną dziewczynę, Riley, która jest jej najlepszą przyjaciółką i za nic w świecie nie chce jej opuszczać. Na domiar wszystkie Mayę nawiedzają sny wizyjne, w których bywa w różnych miejscach, widuje różne osoby. Dziewczyna jest przekonana, że są to wspomnienia z jej wczesnego dzieciństwa, które osnute jest tajemnicą. Maya za wszelką cenę chce odkryć prawdę o sobie, swojej rodzinie i niebezpieczeństwie, przed którym próbują ochronić ją rodzice.
Autor: Dora Parkinson

Korzystając z okazji chciałabym poinformować o drobnych zmianach w regulaminie, planowanych przeze mnie już od jakiegoś czasu - z dniem dzisiejszym zostało zmienione hasło wpisywane przy zgłoszeniach, jak i terminy aktualizacji katalogu. Od teraz będziemy sprawdzać opowiadania należące do spisy na koniec każdego półrocza.

Zakręcona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz