4 lut 2016

31. Organizacyjne

Witajcie!
Dzisiaj troszkę spraw organizacyjnych, bowiem doszłam do wniosku, że skoro mamy ferie, to warto rozruszać trochę nasz Katalog, bo ostatnio zaczyna powoli przymierać... Dlatego stąd moje propozycje na nowe akcje, do których przeprowadzenia koniec końców zachęciła mnie Dora, a i dodała też coś od siebie, za co jestem jej naprawdę wdzięczna. Ale do rzeczy, nie będę przynudzała swoimi wywodami. Przepraszam, że taki dosyć nietypowy wygląd posta, ale myślę, że później wszystkim będzie łatwiej się odnaleźć.

(c) Mrs. Punk i Forain lost-souls.graphics.blogspot.com

1. Ostatnio pojawia się coraz więcej próśb z poleceniem jakiś blogów wartych uwagi, i przyznam się szczerze, że nie jestem aż tak obeznana we wszystkich, żeby wiedzieć, o czym jest każdy blog należący do katalogu. Dlatego postanowiliśmy utworzyć specjalną zakładkę, POLECENIA (po kliknięciu zostaniecie do niej przeniesieni), gdzie każda chętna osoba będzie mogła przeczytać opinie czytelników o blogach. Myślę, że wtedy osoby szukające jakiegoś ciekawego opowiadania będą miały ułatwione zadanie. O ile ktoś będzie chciał się podzielić swoją opinią, a mamy nadzieję, że ktoś będzie chciał.

2. Kiedy pojawi się trochę opinii o blogach, zostanie uruchomiona nowa seria, Opowiadania na oku (na razie to taka robocza nazwa, z czasem powinnam wymyślić jakąś... bardziej zachęcającą?) w której będziemy przyglądać się danym blogom, np. trzem w każdej notce. Będą tam pojawiały się podstawowe informacje typu autor, tytuł, kategoria, ilość rozdziałów, status, opis czy streszczenie ostatniego rozdziału. Na koniec będą umieszczane opinie czytelników z zakładki polecenia, oczywiście z zaznaczeniem, kto jest autorem opinii (w końcu prawa autorskie, prawda?), żeby nie trzeba było później w Poleceniach szukać opinii o danym opowiadaniu. Więcej szczegółów podam, jak będziemy mieli pewność, że uda nam się przeprowadzić tą akcję.

3. Postanowiliśmy także rozszerzyć działalność naszego katalogu o dział opinii, w którym będzie można zamówić recenzję swojego bloga. Tylko jeszcze nie do końca wiemy, czy będzie ona dotyczyła tylko blogów z katalogu, czy też będą mogły zgłaszać się osoby spoza. Na razie jest pewne jedno: poszukujemy osób, które chciałyby zajmować się recenzjami. Forma zgłaszania się jest taka sama, jak przy zgłoszeniach na inne stanowiska. Szczegóły TUTAJ.

4. Tak, jak wspominałam w podsumowaniu miesiąca, niedługo wraca akcja People, who read say. We wtorek, 9 lutego podam wszystkie szczegóły. Niedługo, myślę, że może nawet w tą sobotę, żeby nie kolidować za bardzo w People, who read say, przeprowadzimy kolejne głosowanie na autorkę do wywiadu. 

Na dzisiaj to tyle. Dajcie koniecznie znać, co sądzicie o zmianach, w końcu Wasza opinia jest tutaj najważniejsza.
Pozdrawiam,
Zakręcona

2 komentarze:

 1. Jak dwa pierwsze punkty są całkiem ciekawe, tak – przynajmniej moim zdaniem – recenzje to już lekka przesada, bo całkiem tutaj nie pasują. Ogólne widziałam dość blogów, które zajmowały się "wszystkim", a ostatecznie nie wychodziło nic, więc to akurat bym sobie odpuściła, chyba, że to miałaby być działalność całkowicie poza katalogiem c:
  Proponowałam jeszcze coś na zasadzie prezentowania książek, seriali i filmów o wampirach albo ogólne przedstawienie ich w kulturze, bo w końcu wszystko kręci się wokół tego tematu, ale nie jestem pewna, jak zostałoby to odebrane ^^
  Fajnie, że pojawiają się nowe akcje i katalog działa. Zwłaszcza teraz kilka ciekawych pomysłów na pewno by nie zaszkodziło, więc pozostaje tylko czekać na skutki ^^
  Nessa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie pomysły są jak na razie w fazie wstępnej, chciałyśmy usłyszeć, jakie Wy macie o nich zdanie, bo nie ma sensu też organizować czegoś, w czym nikt nie chciałby brać udziału.
   Z działem recenzji to jest dosyć ciężki pomysł do realizacji tylko w kręgu blogów z katalogu, dlatego pewnie byłby przeznaczony nie tylko dla nich. O ile znalazłyby się osoby chętne do zajmowania się czytaniem blogów, oceną... A zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to bardzo wymagające i pracochłonne zadanie, więc nic na siłę :)
   Twój pomysł jest bardzo ciekawy, ale jak zauważyłaś, odbiór mógłby być różny. Ale może kiedyś skorzystamy z Twojego pomysłu :)
   Cóż, my także się cieszymy. Nie chcemy, żeby katalog umarł śmiercią naturalną, a że niektórzy mają teraz ferie, to trzeba to jakoś wykorzystać.
   Pozdrawiam,
   Zakręcona.

   Usuń